A fogászati hidat akkor ajánlunk a páciensnek, ha egy vagy több foga hiányzik, amelyeket pótolni szükséges. Ennek a legegyszerűbb formája a három tagú híd, aminek két szélső eleme a páciens saját fogain vagy implantátumokon támaszkodik, a középső elem pedig a pótolandó foghelyet tölti ki. Előfordulhat, hogy a hiányzó fogak melletti fogak is sérültek, ami nem feltétlenül akadályozza meg a fogászati híd elkészítését. Ha az előbb említett sérült fogak gyökere egészséges, akkor alkalmasak a fogászati híd megtartására.
A fogászati híd készítésének első lépéseként, a szakemberek az előkészített fogsorról lenyomatot vesznek. A lenyomat alapján a fogtechnikai laboratóriumban elkészítik a színében és formájában maradéktalanul a páciens fogazatába illeszkedő fogászati hidat. A három vagy több elemből álló híd két szélső koronája az előkészített, meglévő fogakra kerül, a középső tagot pedig ezekhez az elemekhez rögzítik, így helyettesítve a hiányzó fogat. Ezt követően a hidat a helyére próbálják, és egyéni igény szerint igazítják, majd az elkészült elemet véglegesen rögzítik, hogy aztán a kezelés végén a páciens egy esztétikus, a természetes fogakkal megegyező használati értékű új foggal távozhasson.
A hiányzó fogak pótlásának a hidakon kívül egyéb módjai is vannak. Az egyik ilyen a kapcsokkal rögzülő kivehető részleges fogpótlás, ám ez esztétikailag gyengébb minőséget eredményez, ráadásul károsíthatja a szomszédos fogakat is.
Egyre népszerűbb módja a fogpótlásnak az implantátumok alkalmazása, amivel elkerülhetjük a szomszédos fogak sérülését.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Autem laudantium in adipisci ipsa optio quas id excepturi non, eos cupiditate, necessitatibus sapiente illo error. Vero adipisci quidem aut itaque labore.
Egy kattintással kiválaszthatod a neked megfelelő időpontot
Parkolásra a környék utcáit, illetve a Rómer Flóris u. 4. szám alatt található fizetős parkolót ajánljuk.